| alili45 a întrebat:

Salut! In legatura cu sala la examenul auto. Daca eu am cazier (valabil 6 luni)eliberat in aprilie si am sala in iulie, cand merg la sala trebuie sa scot un cazier nou in eventualitatea in care voi fi programat la traseu intr-o luna in care cazierul a expirat?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Trebuie sa ai certificatul de cazier judiciar valabil si la proba practica, astfel daca iti expira inainte de aceasta va trebui sa scoti un nou certificat, altfel nu vei fi primit la proba practica.

1 răspuns:
| CassiusAlexander a răspuns:

Da, eu zic să faci un cazier nou când trec cele 6 luni. Am pățit să merg și îmi expirase fix cu o zi înainte.