| Mp28evil28 a întrebat:

In octombrie 2015 mi-am cumparat o masina si am platit 6.000 lei Taxa de mediu.
vreau sa stiu daca o pot recupera inapoi?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu se poate nici prin instanta, se poate recupera doar taxa de poluare, platita inainte de timbrul de mediu.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In prezent timbrul de mediu nu se poate recupera, dar, cine stie, poate mai vine PSD cu vreun cadou, desi ma indoiesc, se pare ca incep sa vrea sa-si ia inapoi o parte din cadouri, vezi cazul cu transportul pentru studenti.

| Mp28evil28 explică (pentru Ioandelasal):

Dar in instanta?

| Ioandelasal a răspuns (pentru Mp28evil28):

Nu se poate nici prin instanta, se poate recupera doar taxa de poluare, platita inainte de timbrul de mediu.