| AlexDorinel a întrebat:

In Romania numarul de rromi este in scadere sau in crestere?

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu stim. Cand ii vezi peste tot facand pagube si talharii poti confirma. Acum a iesit robinetul la 74 ani presedinte in america. Sa vina cat mai multi in RO daca nu le convine viata acolo si aia cu pusca rezolva tot, dar nu-i judeca daca ne fura romancele.

| Werrich a răspuns:

In crestere si din cauza ajutoarelor acordate de stat, din pacate nu se precizeaza numarul real de cetatenilor de etnie rroma.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Problema e alta: pe cine poti defini ca rrom? Ca sunt bruneti care zic ca sunt romani, si sunt albi care zic ca sunt rromi. Oficial se declara cu toti romani la etnie.

| svenhassel13 a răspuns:

Crestere, nu vezi ca is peste tot?

| TudorVlad166 a răspuns:

Salut! Cred ca este in crestere deoarece odata cu covid-ul au venit inapoi in tara. Plus legea lui iohannis antitiganism...