| HUBBO a întrebat:

Salut, in urma cu 2 luni am apelat la cineva pentru servicii de grafic design, banii au fost trimisi in 2 transe. Intr-un final m-a lasat cu treaba neterminata si m-a blocat. Tin sa precizez ca banii nu au fost trimisi pe un cont cu numele respectivului ci pe un cont al altei persoane dat de el. Vreo rezolvare? Imi pot recupera banii?

Răspuns Câştigător
| GabiDumitrescu a răspuns:

Nu, dar primesti o lectie foarte utila in viitor. De contracte ai auzit? Eventual de site-uri de freelancing cu posibilitatea de escrow? Ai muscat-o, ia si tine minte pe viitor. Si nu uita sa il faci celebru pe teparul ala nenorocit.

7 răspunsuri:
| LupusDei1993 a răspuns:

Pe langa doxxing si vizitarea domiciliului ambilor faptasi, i-as mai si teroriza pana fac amandoi cel mult infarct.

suntserios
| suntserios a răspuns:

O plangere la politie, dar ma indoiesc ca ai dovezi ca sa faca politia ceva

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, poti face plangere penala la politie pentru inselaciune, la care vei anexa orice dovada care sa sustina ce ai spus.

| HUBBO explică:

Treaba e ca a 2-a persoana n-are nici o vina, am discutat cu el. Erau prieteni si i-a cerut cardul cu pretextul ca are niste bani de scos, bineinteles ca nu stia despre ce e vorba, si cum prima data a fost ok si si-a facut treaba l-a dat si a 2-a oara. Ma rog, nu stiu daca politia poate face ceva nici cu plangere penala. Singura dovada ar fi mesajele dar nu cred ca sunt asa folositoare

| LupusDei1993 a răspuns (pentru suntserios):

Ce politie?
Un revolver te-a dezamagit vreodata?

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru LupusDei1993):

Slaba gluma, fara sens.

| LupusDei1993 a răspuns (pentru suntserios):

Eu nu glumesc