| imale a întrebat:

In urma cu cateva zile, mi-a fost suspendat permisul de conducere pe un termen de 60 zile. Doresc sa dau examenul de re-dobandire a permisului de conducere pentru a il putea primi inapoi la 30 zile. Intrebarea mea este : pot sa dau examenul de re-dobandire daca in urma cu 4 luni mi-a fost suspendat permisul si am depus contestatie? mi-am primit permisul inapoi in urma contestatiei ...procesul fiind in curs. se considera ca am mai avut permisul suspendat? pentru ca. daca mi-a mai fost suspendat in cel putin 2 ani, am inteles ca nu mii se da permisul in termen de 30 zile chiar daca dau examenul de re-dobandire. Multumesc

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca procesul nu este terminat nu se poate considera ca permisul ti-a fost suspendat, aceasta depinde de ce va hotari instanta de judecata.

1 răspuns: