| Anonim5902716 a întrebat:

In urma cu ceva timp mi-a fost suspendat permisul de conducere pentru 30 de zile. Faza e ca normal ar trebui sa merg sa-l recuperez in 1 mai. Se poate sau cei de la politie nu lucreaza in acesta zi?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Ziua de 1 Mai este libera pentru toata tara!
Dar poti sa mergi sa-ti iei permisul luni, pe data de 4 Mai, deoarece 2 si 3 mai sunt in weekend.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ziua de 1 Maieste zi de sarbatoare legala, astfel ca nu se lucreaza nici la Politia rutiera. Va trebui sa mergi in prima zi lucratoare de dupa 1 Mai.