| Lecaalex123 a întrebat:

Salut, in urma cu doua saptamani am fost la un majorat, acolo eram doar persoane minore(15, 16 ani) 3 aveau peste 18 ani si eram in jur de 20. S-a consumat foarte mult alcool, dupa a doua zi aud ca s-a spart o casa si s-a furat 250 milioane din ea si politia ne suspectează pe noi. A venit azi la mine, mi-a controlat casa si hainele sa vada hainele cu care am fost in acea seara ca s-au uitat pe niste camere si la fete si la baieti. Cu mine s-au comportat foarte urat, ma injura si la noi este unul care este luat in vizor cu foarte multe fapte si nu prea are bani si zilele astea a bagat 100 mil la cazino si-a cumparat o duba si si-a platit si datoriile si stie de el dar nu iau in calcul.
Mi se pare foarte ciudat sa faca asa ceva la niste copii, sa-i terorizeze.
Eu nu am treaba, nu mi-e frica dar mai rau de parinti.
Ei incercau sa ma traga de limba, sa le spun adevarul ca ma vor ajuta ei dar nu am ce sa le spun si ma amenințau sa spun tot ca daca nu ma baga la racoare, dar nu am halit vrajeala.
Ce sa fac? Niste sfaturi?

3 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Ei va preseaza sa "ciripeasca" cineva. Daca stii ca nu ai facut nimic, nu ai ce sa spui.

In schimb daca tot insista ii poti ameninta si tu ca ii dai in judecata pentru calomnie.

| Andreeush a răspuns:

Dacă știi că nu ai făcut nimic de ce îți faci griji?
Nu au ce să îți facă.

| devilshelp a răspuns:

Nu au ce sa iti faca daca stii ca esti inocenta si nu ai vazut nimic care ar fi putut sa ii ajute. Vorbeste cu parintii tai si asigura-i ca nu ai luat nimic, iar daca politistii continua sa te preseze poti sa le spui alor tai si sa rezolvati treburile vorbind civilizat