| Roxana20122012 a întrebat:

Salut la toti user-i de pe TPU am si eu nevoie de o informatie precisa eu locuiesc in Italia si mama mi-a luat o masina in lesing pe numele ei acum noi intentionam sa venim in Romania e vreo problema de a trece vama cu masina mai ales ca e si mama cu mine pentru ca cei din Italia neau zis ca ce e de ei nu-i nicio probleme masina poate parasi Italia acum nu stiu ce o sa zica cei din vama va dati seama ca ma poate intoarce din vama sau nu nu siu cum funcioneaza asta multumesc pentru ajutor

Răspuns Câştigător
| Meganos a răspuns:

Daca e si ea cu tine e ok, dar daca nu o sa-ti trebuiasca o procura.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca ai actele in regula nu este nici o problema.

| Ycu a răspuns:

Daca tu ai masina pe numele tau, si actele sunt in regula, iar rata este la zi, vama nu are nici o treaba cu tine, ei se ocupa doar sa nu fie furata, sau sa ai materiale ilegale in masina, si cam atat. Cheers.

Răspuns utilizator avertizat
| dbem a răspuns:

PMaicata stie ce are de facut e cei de la vama ii intereseaza daca e furata ai droguri, sau alte chesti ilegale.