| Andreistamate07 a întrebat:

Locuiesc in Germania, am mașină înmatriculată în România. Ieri m-a prins radarul fix cu multi km in plus după părerea mea. Nu sunt sigur. In fine. Știți cumva cam in cat timp o să primesc amendă acasă în România?

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

„Fix cu multi kilometri". Cati?

| Andreistamate07 explică (pentru darrio2007):

Știu câți bani trebuie să plătesc în funcție de viteza, am citit asta, dar eu nu știu câți kilometrii aveam și nici cât era limita. Asta nu contează. Întrebarea mea era dacă știe cineva in cat timp trimit nemții amenzile in alta țară.