| 757474 a întrebat:

Salut, locuiesc într-un sat la 10 km de Târgoviște, as putea sa ma deplasez în oraș fără declarație? Din cate am auzit ai voie sa mergi in zona metropolitana

4 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Raza e de 30 km deci ai voie!

| Apokales a răspuns:

Faza cu raza de 30 de km era inainte de 15 mai pe cand toti politicienii faceau declaratii despre cum o sa fie dupa 15, insa acum daca ai iesit din localitate iti trebuie declaratie.

| JicaContra a răspuns:

Ai voie 30km in afara zonei in care locuiesti
DAAAAAAAAAAR, eu mi-as face declaratie pe propria raspundere, asa, doar ca sa fiu sigur ca muilitienii bolsevici romani pe care ii avem pe post de puilitisti nu au di she sa se lege!

| oz_1736 a răspuns:

Daca satul face parte din zona metropolitana mergi linistit. Cauta pe net, sau prin grupuri din orasul tau