| Sorynnn21 a întrebat:

Salut lucrez in cehia de o luna contractu a fost pe o luna daca plec risc amenda ca nu stau in preaviz?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca acel contract de munca a fost pe perioada determinata, de o luna, atunci nu risti nimic plecand la expirarea perioadei de o luna, nu trebuie nici un preaviz.

| Sorynnn21 explică (pentru Ioandelasal):

Contractul a fost pe o luna de zile si a expirat

| Ioandelasal a răspuns (pentru Sorynnn21):

Asa cum ti-am spus si in primul raspuns n-ai ce preaviz sa respecti, contractul incetand la implinirea termenului pentru care l-ai incheiat si nu risti nimic.

| Violleta2022 a răspuns:

Depidne ce scrie in contract. Citeste-l sa nu te trezesti in cine stie ce probleme.