| Hajdu_Zoltan_1995 a întrebat:

Salut,m-a oprit politia si mi-a luat permisul pe 90 de zile si amenda, dar viteza care e scrisa pe procesul verbal e total gresita, au fost 2 agenti, niciunul nu s-a prezentat si pe video-ul de la radar se vede CLAR ca in decurs de 2 secunde de 86 km am ajuns la 110 si dupa am scazut la 64laughingceea ce mi se pare aiurea, oare ar avea rost sa fac contestatie?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti face plangere contraventionala dar este greu sa contesti fotografia radar cu 110 km/h. In orice caz o sa pierzi doar 20 de lei, atata este taxa judiciara de timbru. Ar fi bine sa vorbesti cu un avocat, poate gaseste ceva care sa atraga nulitatea procesului-verbal de contraventie.