| AlexandruInu a întrebat:

Salut, m-am trezit acum cu... Cred ca o citație de la politie care suna in felul urmator:
Prin prezenta, sunteti invitat in ziua de 17.07. 2020 orele 09 la Sediul politiei locale... Pentru încălcarea privind parcarea neregulamentara.
Neprezentarea constituie fapta contraventionala prevăzută in Legea nr61/1991 se sanctioneaza cu amenda de la 500-1500.
Acum, daca ma duc nu mai plătesc amenda? Ce se intampla?

Răspuns Câştigător
| Pantagruel a răspuns:

Mergi si nu mai platesti amenda. Vor fi si altii in situatia ta acolo. Va vor vorbi 30 de minute despre "de ce e bine sa parchezi regulamentar".

| AlexandruInu explică (pentru Pantagruel):

Este prima data cand am primit citatia asta. Deci daca ma prezint, imi da un avertisment si nu mai plătesc nimic.

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca te duci, n-o sa fii amendat ca nu ai venit, face referire la art.2(31)din legea 61/1991
ca te-au chemat pentru o parcare e cam aiurea, dar trebuie sa te duci

| AlexandruInu explică (pentru anonim_4396):

Am inteles mult, va multumesc, ma panicasem putin.

| Crisdc69 a răspuns:

Te duci sa dai documentele.

| AlexandruInu explică (pentru Crisdc69):

Prin documente la ce te referi?