| Paraschiv08 a întrebat:

Salut, ma puteți ajuta si pe mine, va rog frumos?
As vrea sa închiriez un loc unde sa deschid ceva dar nu știu cum sa dau de proprietar deoarece locul a fost vândut de mai multe ori..Ma gândeam sa caut pe net adresa respectiva și poate as da și de acel proprietar dar nu găsesc nimic
Știți vreo modalitate sa dau de acel proprietar?
Am întrebat deja la primărie ai poliție cine e proprietarul acolo dar nimic.crying

2 răspunsuri:
| ziftode a răspuns:

TREBUIE sa existe inregistrari, din pacate nu stiu exact institutia (s-ar putea sa fie cadastru), insa in mod sigur e acolo unde se face "intabularea", iar asta e un lucru care daca nu se face, atunci vanzarea nu este legala (este obligatoriu prin lege), deci poate fi atacata, si poate fi declarata nula, iar la respectiva institutie nu exista sa nu aiba istoric al respectivei proprietati... aici vorbim de imobiliare, nimeni nu poate sa ia bucata de pamant in spate si sa fuga cu ea.

trebuie sa te duci la o firma de imobiliare, eventual din zona unde vrei sa inchiriezi, aia stiu SIGUR fiecare chichita si fiecare bucatica mica al birocratiei din zona aia!

| telefonulsperantei a răspuns:

De ce vrei doar locul ala sunt si altele libere...nu.