| GulDan a întrebat:

Mi-a dat la antrenament la club(atletism) o fisa cu titlu: "Formular inregistrare a grupului tinta,Formular individual de inregistrare".
Si imi cere datele,gen cnp, numele, ..etc.
I-ar alta fisa DECLARATIE care trebuie sa o semneze parintele.
Ce credeti ca e? tata nu e sigur si nu vrea sa o semneze si trebuie pentru maine.sad Dati-mi mai multe informatii Mersi!

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Si tu n-ai avut curiozitatea sa-i intrebi pentru ce au nevoie?
Nu toti au dreptul sa obtina si prelucreze date personale si nu vad de ce-ar avea nevoie si de CNP, cred ca ar fi destul numele si prenumele si adresa de domiciliu.

regis
| regis a răspuns:

E exact ce scrie in ea ca e... Presupun ca este o declaratie a parintelui prin care isi exprima acordul pentru ca tu sa faci parte din clubul respectiv si prin care probabil isi asuma riscurile implicate de practicarea acestui sport, pentru ca in cazul unui accident clubul sa nu poata fi tras la raspundere. Dar repet, asta e doar presupunerea mea, atata timp cat nu cunoastem textul declaratiei, evident ca nu putem face decat supozitii.
In privinta datelor de inregistrare, mie mi se pare absolut normal ca un club sportiv in care activezi sa le detina, ba chiar sa iti emita si o legitimatie.