| VasileIancu7L0n a întrebat:

Salut! Mi-am făcut recent cartela metrorex pentru elevi gratuit. Astăzi, în drum spre scoala, am scăpat-o cand incercam sa o pun înapoi in buzunar și nu am mai putut sa o gasesc. Aveți idee dacă este implicat vreun cost ca sa îmi fac alta sau rămâne gratuit?

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Daca ai pierdut o mergi si anuntai, dar inainte sa mergi la metrou sa anunti, cauta o in buzunare ca sigur ai buzunarul rupt si a alunecat in haina, ca daca cadea pe jos o vedeai, cauta o bine, deci ai intrat cu ea la metrou si ai scapat-o zici tu cand ai incercat sa o bagi in buzunar, dar erai singur sau mai erau si alti colegi cu tine? Ca daca ai scapat o pe jos o vedeau ei si te atentionau vezi ca ti a cazut cartela, sigur este prin buzunare caută o peste tot, daca nu o gasesti azi, mergi maine la metrou unde ai facut cartela si anuntai poate au gasit o ei daca ai pierdut o la turnicheti la aparatele de taxat, are numele tau pe ea sau cum vor sti ei ca este a ta?

| VasileIancu7L0n explică (pentru CristiDinBucuresti):

Am sa merg sa întreb. Va mulțumesc

| carevaescu a răspuns:

Pai, du-te la prima casa si intreaba.

Nu sunt sigur, dar m-ar mira sa te coste ceva. Eventual un mic cost de pierdere, dar cam atat.