| Sălăgean_Diana_1995_4QYu a întrebat:

Nu stiam in ce categorie sa incadrez întrebarea mea. Am o nelamurire. In decembrie am facut o modificare la abonamentul Orange si o prelungire a acestuia. Am facut un abonament care includea nr meu, al mamei, al tatălui si internet. Doamna de la Orange ne-a spus ca valoarea facturii o sa fie undeva la 160-170 de lei pe luna. Prima factura a fost de 290 de lei. Am tacut si am platit-o. Acum, a doua factura a venit 240 de lei. Am vorbit cu un consultant Orange care ne-a spus ca asta este valoarea facturii ( adica 240 de lei, nu 170). Ce pot sa fac? ( in afara de a le accepta nesimtirea)

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Stiu ca la abonament se incheie un contract. Ce scrie in contractul incheiat de tine cu Orange?

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca nu ai luat nimic de la ei (telefon, tableta, etc in rate) abia dupa 6 luni poti rezilia contractul fara plata despagubiri. Chestia este sa-i anunti in luna a 5-a (cu 30 zile inainte). Documenteaza-te: http://bit.ly/2C4WueN

| Sălăgean_Diana_1995_4QYu explică (pentru Salontanul):

Pai faza e ca ne-a gabat pe gat un telefon si router pentru acasa, pe care i-am spus ca nu o sa il folosim fiind plecati, dar a zis ca nu contează

| Salontanul a răspuns (pentru Sălăgean_Diana_1995_4QYu):

Routerul se preda. Nu-i problema. Nu stiu cum se face cu telefonul!