| IONUTDNZ99 a întrebat:

Nu stiu dacă categoria e ok dar cred că are totusi legătură.
Când am împlinit 18 ani mi-am schimbat buletinul dar am făcut-o cu câteva zile înainte de a implini anii. Când am ridicat buletinul am văzut vazut ca perioada de valabilitate este de 4 ani desi pe site-ul serviciului de evidență a populației scrie ca valabilitatea este de 7 ani apoi de 10 ani până la 50 si ceva de ani.Totusi al meu e valabil doar pentru 4 ani si am mai întâlnit asta la un coleg de clasă. Care este motivul?

Răspuns Câştigător
| Allexander07 a răspuns:

Asa se face mai nou, şi dupa acei 4 ani tot pe 4 ani o să ţil facă, doar dupa această perioadă o să îl facă pe 10 ani.