| Alex00990 a întrebat:

Parintii mei au depus cere de transfer, liceul la care vreau sa ma transfer a aprobat, dar liceul de la care plec nu a aprobat. Ce ar trebui sa fac?
Urgent.
Mersi mult!

3 răspunsuri:
| eckblume a răspuns:

Sa mergi la secretariatul de acolo sau sa suni sa intrebi de ce nu au aprobat.

| Amely21 a răspuns:

Bună!
Mergi frumos acolo la secretariat( tu sau părinții tăi) și spui că ti-ai dat transferul deja in alta parte, și ti s-a aprobat acolo. Și intrebi de ce nu vor sa aprobe, și le explici situația. Nu are cum să nu o facă.
O sa aprobewinking

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Liceul la care esti nu aproba cererea de transfer, acesta da doar un aviz, pozitiv sau negativ. Liceul de transfer aproba si poate sa nu tina seama de avizul liceului actual, ceea ce a fost si cazul tau.
Nu trebuie sa mai faci nimic, vei merge la cursuri la noul liceu si acesta iti va cere actele de la vechiul liceu.