| anonim_4396 a întrebat:

Pentru a avea bursa socială la facultate e nevoie de adeverința cu veniturile mele pe ultimele 3 luni și declarație la notar cu acestea. Daca am jucat la pariuri și am câștigat se considera venituri? Daca sa zicem as da declarație la notar ca nu am nici un venit (chiar nu am,nu am muncit nicăieri, nu am pensie etc ) risc ceva? Cine și când sunt verificate declarațiile notariale?

4 răspunsuri:
| Justme1997 a răspuns:

Daca bagi la pariuri nu ai nevoie de pensie sociala

| adybb a răspuns (pentru Justme1997):

Un răspuns serios?

| Bizon95 a răspuns (pentru adybb):

Mama draga, raspunsul lui o fi la misto, dar e foarte serioasa ideea:
DA, SE CONSIDERA VENIT
si SUNT INREGISTRATE LA FISC, inca asta se face automat cand castigi!
pentru ca altfel, casele de pariuri nu ar functiona (ar veni politia si le-ar inchide)

asa ca, daca nu ai jucat la pariuri pe sub mana, atunci poti sa te arzi serios, adica nu numai ca poti ramane fara bursa (eventual sa o dai inapoi daca o primesti pana se prind ei) dar mai ales, daca dai declaratie scrisa la notar ca NU ai venituri, poti sa capeti dosar penal

| Justme1997 a răspuns:

Bursa*