| DannyQ a întrebat:

Salut, pentru permisul auto(moto) categoria A1, se poate obține la vârsta de 17 ani?(eu așa știu). Știu poate o să spuneți că mai pot aștepta un an și pot sa dau peste A1, dar am nevoie și acum de transport pentru a-mi rezolva problemele în siguranță și mai rapid, deocamdată nu vreau ceva puternic(dacă știți un motor calitativ îmi puteți spune). Recunosc nu vreau să îl folosesc doar pentru probleme importante ci și pentru mici plimbări. Aș mai vrea să știu de unde pot învața codul rutier și legislația. Cine îmi dezvoltă în detaliu primește funda.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Examinarea pentru obtinerea permisului de conducere de categoria A1 o poti sustine dupa implinirea varstei de 16 ani iar scoala de conducere o poti incepe cu maximum 3 luni inainte de implinirea acestei varste.

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu e greu sa suni la scoala de soferi pentru informatii

| Crackman a răspuns:

La 18 ani iti iei b1 implicit vine si a1. In siguranta, este mai bine cu avionul decat cu masina.
Se gasesc motoare de smart cu puterea unui scuter... ca mai mult nu o sa ai voie sa conduci

| XYZ02 a răspuns:

Pentru A1 poti sa dai la 16 ani, A2 la 18 ani si A (nu sunt sigur, dar cred ca la 21 si minim 3ani experienta cu A2)
Sa ai salvat cel putin 500Euro pentru echipament(NU cumpara echipament second hand!)

| Daniel123987 a răspuns:

Permisul de A1 se poate da la 16 ani, iar motorete poți găsii pe internet sau pe YouTube