| razvanbordeianu17 a întrebat:

Salut, pot zbura spre Romania doar cu buletinul? Am pasaport valabil dar nu il am la mine si nu stiu daca ajunge pana pe data de 13 martie

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti zbura cu carte de identitate, daca esti intr-o tara UE sau alte cateva care accepta ca titlu de calatorie cartea de identitate si daca aceasta este in termen de valabilitate.

| razvanbordeianu17 explică (pentru Ioandelasal):

Eu ma aflu în UK dar din ce am înțeles spre România poți cu cartea de identitate ca document de călătorie, la întoarcere înapoi spre uk e problema

| francesca6728 a răspuns:

Salut, din cate stiu daca te intorci dintr-o tara care apartine UE, este in regula... poti sa ai doar buletinul