| anonim_4396 a întrebat:

Salut prieteni, de ce acte am nevoie pentru a obtine o viza de flotant? Dar daca stau in camin?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru viza de flotant ai nevoie de un contract de inchiriere si actul de identitate.
De obtinerea vizei de flotant, daca esti student/elev si stai intr-un camin, trebuie sa se ocupe administratorul caminului.

| WhiteLife a răspuns:

Daca nu ma insel (eu mi-am facut anul trecut, stau la camin) e nevoie doar de buletin. Dar trebuie sa mergi la un reprezentatnt al Evidentei Populatiei.