| realcrisz a întrebat:

Recent, duminica 29.03. 2020, am fost fost amendat de catre politia din Timisoara deoarece am fost surprins la "o distanta prea mare de locul in care locuiesc in Timisoara", in vederea ordonantei militare. Am inteles ca pot plati amenda prin mandat postal, dar femeile care lucreaza la posta mi-au spus ca pentru ca eu sa pot plati amenda, am nevoie de CUI si de IBAN ale trezoreriei orasului in care imi e domiciliul. EU AM DOMICILIUL IN ARAD. Si nu reusesc sa gasesc niciunde exact informatiile acestea de care am nevoie, facandu-ma foarte confuz. Nu pot plati online prin ghiseul.ro deoarece au un bug la selectarea orasului (Arad) si nu apare optiunea de a o alege.

Concluzia e, poate o persoana care stie exact sa ma ajute, dandu-mi CUI si IBAN-ul necesar ca eu sa pot plati amenda?

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Alo! Plata se face catre circumscriptia pe raza careia ai fost amendat. Uita-te pe Procesul-Verbal ca trebuie sa scrie unde se face plata (numar cont sau IBAN cum se zice in termeni bancari)!

| darrio2007 a răspuns:

Daca aveai declaratie pe proprie raspundere completata cu zona unde te deplasezi, nu aveai asemenea problema.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Vezi de aceea este bine sa stai in casă, sau sa ai cererea completată corect, ca sa eviti situatiile astea, ca se dau amenzi mari.

| Cosmin86 a răspuns:

Cat de departe ai fost?