| banditul007 a întrebat:

Salut. Să mă lămurească cineva care știe astfel: eu sunt înscris la o școală de șoferi pentru categoria B, această școală neavând și alte categorii pot să mă înscriu la altă școală pentru A2 fiind deja înscris la prima școală?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, se poate sa te inscrii la alta scoala de conducere pentru categoria A2, nu au nici o legatura cele 2 categorii, se face separat pentru fiecare atat scoala de conducere cat si examinarea pentru obtinerea permisului de conducere.

4 răspunsuri:
| Yuoia a răspuns:

Nu ne-ai lamurit: ai deja permis categoria B?
Daca da, te inscrii la alta pentru alta categorie.

| banditul007 explică (pentru Yuoia):

Nu am încă permisul, sunt doar înscris

| Yuoia a răspuns (pentru banditul007):

Am vazut ca ai modificat intrebarea si ai clarificat.

| florin926481f a răspuns:

Da poti sa te inscrii si la A2.