| anonim_4396 a întrebat:

Se acorda o zi libera pentru cei care au fost membri din comisia de votare. Acest lucru e valabil doar la angajații din buget sau și pentru cei de la privat?

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"Se acorda o zi libera pentru cei care au fost membri din comisia de votare. Acest lucru se valabil... și pentru cei de la privat?"

fă tu multe comisii d-astea că vei fi primul a o potențială "restructurare" in firmă. Baftă la numărat voturi

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Uneori stai până a doua zi dimineața la numărare de voturi și predarea rezzultatelor. Asta fiind duminecă, îți dai seama cât de eficient ești la serviciu după o noapte nedormită. Nu există nici o lege care să oblige pe privat să îți dea zi liberă pentru asta, așa că, îți ceri tu înainte, dacă îți dă.

| Bizon95 a răspuns:

Privatii pot sau nu sa dea zile libere, sau sa dea asa cum le vine lor pe chelie si cat de excroci/zgarciti sunt!