| 12345678o a întrebat:

Salut, spuneți va rog ce modalități sunt de a pleca în Germania cu pașaportul biometric și a sta mai mult de 3 luni?
Vreau sa menționez ca am depus pentru actele românești cu jumate de an în urma, dar as vrea sa plec de acum cu scopul de a studia limba într-o școală de cursuri, atita timp pana va fi răspunsul cu actele

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca esti cetatean roman poti pleca cu pasaportul romanesc in Germania, fara nici o problema.

| 12345678o explică (pentru Ioandelasal):

Asta și e problema, ca încă nu-l am(

| Ioandelasal a răspuns (pentru 12345678o):

Si atunci de ce ai formulat intrebarea asa, se intelegea ca il ai?