| marian878 a întrebat:

Salut. Stie cineva cât timp pot folosi bonul fiscal la un produs electric ca și garantie? Am o pereche de căști si m-a lăsat o casca si as vrea sa ma duc cu ele la Orange, de unde le-am luat

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Du-te cu ele la magazinul de unde le-ai luat, si cu bonul. Nu stiu ce mai astepti? Inseamna ca nu sunt cumparate de curand. Depinde de garantia care ti s-a dat la ele.

| Floridori a răspuns:

Pai depinde de ce garantie ti-au dat la produsul respectiv in momentul in care l-ai cumparat. Daca un produs are garantia de 2 ani, te poti duce cu bonul pana la 2 ani fara probleme. Daca produsul are garantie 5 ani, te poti duce in decursul acelor 5 ani cu bonul.

| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

In baza bonului fiscal si a certificatului de garantie poti merge la cel mai apropiat Orange Shop pentru a vedea despre ce anume este vorba.
Termenul de garantie este de 2 ani.

Orange Helper.

| yukilals a răspuns:

Pai daca deja nu iti mai functioneaza de ce nu te duci direct acolo sa vezi cum sta treaba? De ce intrebi cat timp sunt valabile cand deja ti s-au stricat? Ce mai astepti? Plus ca asa mai faci si miscare.