| AidDja a întrebat:

Stie cineva de ce am nevoie pentru a-mi infiinta o firma care sa dea aviz/autorizatie de mediu?

1 răspuns:
| emilitalia a răspuns:

Acte necesare la depunerea solicitarii pentru emiterea autorizatiei de mediu:

Cerere pentru eliberarea autorizatiei de mediu;
Fisa de prezentare si declaratie avand continutul cuprins in Ordinul M.M.D.D. nr. 1798/2007;
Dovada ca s-a facut publica solicitarea prin cel putin una din metodele de informare specificate in anexa nr.3 - model anunt;
Planul de situatie si planul de incadrare in zona a oviectivului;
Certificat constatator emis in temeiul art.17, al.1 din Legea nr.359/2004 sau anexa la certificatul de inregistrare in cazul reautorizarii;
dovada achitare tarif (500 lei).