| MadalinT00 a întrebat:

Stiti vreo carte in care sa-mi explice mai bine articolele din civil si penal?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sunt carti diferite pentru civil si penal. De regula sunt bune codurile (civil si penal) comentate, sunt prezentate articole si la fiecare exista comentarii.
Cauta pe internet Codul civil comentat si Codul penal comentat si o sa gasesti.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Oho! Sunt carti cu explicatii dar costa peste 100 lei bucata si numai pentru Codul Penal sunt cate va zeci: http://bit.ly/2Ivqqql