| AllexC a întrebat:

Sunt cetatean roman, stau in Germania si sunt casatorit de peste 2 ani. As vrea sa-mi schimb cetatenia. Care sunt riscurile si avantajele si daca sunt? Adica am auzit ceva ca poti fi extradat sau ceva de genul asta. Rog pe cineva sa ma lamureasca cu treaba asta. Multumesc anticipat.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca obtii si cetatenia germana ai numai avantaje, nu exista dezavantaje. Si nu trebuie sa renunti la cetatenia romana, n-are nici o legatura faptul ca o sa ai dubla cetatenie cu extradarea.