| Caine1122 a întrebat:

Salut sunt in clasa a.12-a si ma gandeam sa ma duc la scoala de politie de la campina si as vrea sa stiu raspunsul la cateva intrebari care tot mi le pun si sincer gasesc foarte putin pe internet.
1. Cand o sa termin cum e treaba cu repartizarea, sunt din Craiova iar daca nu o sa pot fi repartizat chiar in Craiova pot opta pentru ceva din jurul Craiovei in vreun sat la o sectie sau ceva. Nu as cam vrea sa plec din judet cel putin
3. Este permis sa vin cu un laptop pentru filme sau mai stiu eu ce
4. Daca as veni cu masina presupun ca o sa o pot parca undeva in institut adica imi este permis nu?
5. In cazul in care o sa ma repartizeze in alt judet exista sanse sa mi se accepte cererea de transfer in judetul in care vreau (oriunde in judet)?
6. Avand in vedere programul. O sa am si timp liber, am vazut ca este sala de forta imi pot face un program pe care il pot respecta in fiecare zi sau nu o sa am timp mereu?

Răspuns Câştigător
| BVRNOUT a răspuns:

Salut,
1big grina,in judet.Insa,nu pot fii in orasul tau actual care stai, o sa te repartizeze intr-o comuna/oras cu judetul tau.
3:Nu.
4big grina,sunt locuri special amenataje pentru ofiteri/elevi si asa mai departe.
5:Nu vei fii repartizat in alt judet.
6:La sala te forta nu poti intra cand vrei.Cand ai antrenamente, si probe.
Numai bine.

1 răspuns:
| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Mi-ai facut seara mai buna; am ras cu lacrimi! ce te defineste ca potential absolvent al unei scoli militare?