| anonim_4396 a întrebat:

Sunt in Spania cu prietena mea si am vrea sa plecam in Anglia prin Octombrie. Ea nu isi gaseste pașaportul iar mie imi expira la sfârșitul lui Octombrie. Putem rezolva asta la ambasada sau trebuie sa ne întoarcem în România?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Marea Britanie este inca in UE, abia anul viitor o sa se definitiveze iesirea si pana atunci se poate merge si cu cartea de identitate.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se poate rezolva si la Ambasada Romaniei dar nu este necesar daca aveti carte de identitate.

| Andrei9716 a răspuns (pentru Ioandelasal):

Eu stiam ca trebuie pașaport, sau gen ca te ajuta mult pentru acte sau ceva de genu.

| Ioandelasal a răspuns (pentru Andrei9716):

Marea Britanie este inca in UE, abia anul viitor o sa se definitiveze iesirea si pana atunci se poate merge si cu cartea de identitate.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Se rezolva si la ambasada daca sunteti rezidenti acolo