| Quazar a întrebat:

Salut. Sunt in Uk asteptand raspuns pentru rezidenta. Am fost acum doi ani timp de 4 ani. Si as vrea sa-mi iau si prietena doar ca ea nu are nimic gen insurance number sau ceva. Dar o are pe mama ei care e de peste 20 de ani aici. Ar putea veni fara viza pentru ca mama ei are rezidenta permanenta?

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu se poate fara viza chiar daca mama ei este acolo, nu poti merge intr o tara straina fara viza pe pasaport.

Răspuns utilizator avertizat