| Ramses2002 a întrebat:

Salut,sunt plecat in strainatate si sunt minor,parintii mei au facut o imputernicire pe soferul autobusului cu care am venit, vreau sa plec in 9 de aici, iar data imputernicirei expira in 10... Ce se intampla daca e imputernicirea expirata?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu se intampla absolut nimic, declaratia notariala (nu procura) ti se cere doar cand iesi din Romania, asa ca te poti reintoarce linistit, daca ai carte de identitate sau pasaport.