| Ovidiu36 a întrebat:

Salut, sunt sofer de 3 luni si din greseala am lovit o masina in parcare(doar am atins-o ca masina mea nu are semne) si m-a vazut cineva, nu stiu daca e propietarul. Oricum, ce pot pati? Vreau raspunsuri serioase, va rog frumos.

11 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Ar fi elegant din partea ta să lași un nr de telefon pe mașina lovită. Poate e chiar mașina mea și tu ai vrea să te învăț cum să te fofilezi!

| Ovidiu36 explică (pentru sierra1):

Da dar am plecat ce pot pati?

| anonimg a răspuns:

Ca te-a vazut sau nu cineva, trebuie sa anunti proprietarul pe orice cale posibila(ex: vecini). Va trebui sa il despagubesti cu 200-300 de lei (depinde de cat costa reparatia; se pare ca a fost un accident usor).
Este mai bine sa-i dai banii care ii va cere decat sa ii dai asigurarea.

| Bondarel99 a răspuns:

Pai daca proprietarul e pornit sa gaseasca faptasul si ai si martor si au fost si camere, atunci e posibil sa te puna sa ii acoperi daunele. Altfel poti sa stai linistit.

| Ovidiu36 explică (pentru Bondarel99):

O femeie nu stiu daca proprietaru

| sierra1 a răspuns (pentru Bondarel99):

Merci albină!

| Începătorul988 a răspuns:

Amenda si suspendare permis, pentru fuga de la locul accidentului.

| Ovidiu36 explică (pentru Începătorul988):

Dar daca ma inteleg cu ea sa ii dau asigurarea si sa retraga plangerea?

| Începătorul988 a răspuns (pentru Ovidiu36):

Degeaba. O sa te mai puna sa mai platesti alte daune. Tatal meu a lovit oglinda unuia, care era parcat destul de departe de bordura. Ma rog, l-a asteptat pe om si nu a venit. Dupa cateva zile e chemat la politie, 1200ron amenda si numai stiu exact cate zile fara permis