| AndreiMarin499 a întrebat:

Salut, sunteți de acord ca statul roman sa aducă aproape un milion de imigranți din Pakistan? Personal eu nu sunt de acord deoarece guvernul ar trebui sa se concentreze pe oprirea emigrației prin a oferi romanilor, salarii decente și condiții, nu sa aducă imigranți din țari sărace Pakistan, nu sunt rasist dar acest popor nu are nici o legătura culturala sau religioasa cu Romania la care mai punem ca cel puțin 50% din populația Pakistanului e extremista sau mai rău terorista.

https://www.hotnews.ro/......e-tari.htm

13 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Si ce romanii au legaturi culturale si religioase cu UK? Si totusi lucreaza sute de mii acolo.

Cum ai fi ajuns tu la concluzia ca 50% din populatia pakistanului sunt teroristi? Adica 100 milioane de teroristi? Serios?

Atat timp cat guvernul este incapabil sa ofera un climat economic propice pentru firmele private fac si ele ce pot sa supravietuiasca, adica sa aduca mana de munca ieftia.

| AndreiMarin499 explică (pentru suntserios):

Nu poți compara UK sau Germania cu pakistan, e ca și cum ai compara Mere cu morcovii, cel puțin ca legăturii religioase toți credem în același dumnezeu pe când Pakistanii nu alta e sa zici amin și alta e sa spui allah e mare (dar deja o dam în alt subiect)

n-am spus ca 50% din populația Pakistanului sunt teroriști ma refeream la extremiștii religioși dar cu siguranța procentul de (teroriști) e undeva pe la 1-3%.

Guvernul e incapabil și din vina oamenilor care tot Votează același Partid corupt și slab, în Romania exista suficienții Romii (țiganii) sau famili sărace care ar fi numai bunii de munca, nu e necesar sa aduci Musulmanii din Asia care oricum în 10-15 anii se vor înmulții ca ciupercile după ploaie, și cei mai mulții din iei numai cu intenții bune nu vor fii după tot romanii se vor plânge ca sunt mulții hoții, criminalii și violatorii la care mai punem ca dacă aceștii aleg sa rămână în țara 99% nu vor vrea sau nu vor reușui sa se integreze în societate din același probleme pe care le-am mai enumerat, majoritatea vor forma o etnie așa cum sunt ungurii sau romii asta ne trebuie noua oare?

| anonim_4396 a răspuns (pentru AndreiMarin499):

Rromi buni de muncă. rolling on the floor
și nu, nu-s rasist.

| suntserios a răspuns (pentru AndreiMarin499):

Pai fi atent, ca nu am comparat UK sau Germania cu Pakistan.
Am comparat Romania cu Pakistan. Exact cum veti tu pakistanezii pentru Ro, asa vad si Germanii romanii pentru ei.

Fix asta ai zis
"ca cel puțin 50% din populația Pakistanului e extremista sau mai rău terorista."

de ce zici ca
"n-am spus ca 50% din populația Pakistanului sunt teroriști "

si ce daca avem tigani? Ai sa ii vezi vreodata pe aia muncind?

| AndreiMarin499 explică (pentru suntserios):

țările dezvoltate cum sunt Germania sau UK au o părere, proasta și din vina Romilor care merg la cerșit sau la furat, dar vina cea mai mare o au tot romanii pentru ca oarecum nu îi interesează de vezi de ex Romania Groapa de gunoi a Europei sau țara unde las ca merge și așa.

m-am referit ca 50% din populația Pakistanului e extremista sau Terorista deci n-am generalizat nici una din parții.

stai calm ca în 5-7 anii dacă nu mai devreme aceiași părere vom avea și de pakistanezii totuși sper sa ma înșel.

| doctorandus a răspuns (pentru AndreiMarin499):

In Pakistan daca-l injuri pe Isus poti fi linsat.

| minrest a răspuns (pentru doctorandus):

Sau daca il lauzi, este? Daca il lauzi poti fi acuzat de blasfemie si sa fi condamnat la moarte in urma unui proces legal.

| doctorandus a răspuns (pentru minrest):

Cum sa spun, Isus este considerat profet al islamului, deci il lauda si ei...

| minrest a răspuns (pentru doctorandus):

Stiu foarte bine, profetul Isa; dar daca esti crestin si il lauzi de fata cu musulmani, daca nu inteleg bine ce le spui esti acuzat de blasfemie, iar pentru asta pedeapsa e moartea.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ca cel puțin 50% din populația Pakistanului e extremista sau mai rău terorista.
Asta este o exagerare fără nici o bază.
=====
a oferii romanilor, salarii decente și condiții.
Statul român nu oferă salarii. Nivelul de salarizare rezultă din dezvoltarea economică a țării.

| doctorandus a răspuns:

Serios, ma? N-ai aflat ca in Romania e capitalism? Nu statul plateste salariile angajatilor la firme private, ci doar ii taxeaza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

între timp a apărut știrea reală, s-au corectat și ăia care au dat-o prima dată: România are nevoie de vreun milion de muncitori printre care și pakistanezi.
rolling on the floor

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Acum văd că a trebuit să dea și MAE dezmințire pentru un fake news ca ăsta wtf