| lau23 a întrebat:

Salut telefonul matusii mele a fost furat am depus plangere la politie am localizat telefonul unded este am fost la acolo dar persoana respectiv a zis ca nu e la el etc... ce ma intereseaza pe mine este faptul ca politia nu face nimic in legatura cu plangerea nu au fost chemate persoanele sa dea declaratii persoana la care am localizat telefonul nu a dat nici ea declaratie ce pot face in continuare?

Răspuns Câştigător
| express11 a răspuns:

Te duci in audienta la comandant, si-i explicati problema.

14 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca politia nu face nimic n-ai niste prieteni sa te "ajute"sa-l "localizezi"?

| KodrutZ a răspuns:

Platesti niste baieti cu cefe late, va duceti la persoana care are telefonul, o scuturati bine pina apare telefonul, si cu asta basta. Politia nu face nimic in cazuri mai grave, iar tu vrei la un nenorocit de telefon?

| anonim_4396 a răspuns (pentru KodrutZ):

Trebuie si putin colorati acei baieti cu cefe late, nu? Lol.

| KodrutZ a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu, vorbitori de limba rusa.winking

| lau23 explică (pentru KodrutZ):

Telefonul nu e al meu intelegi... ma cam doare-n cur de el nu ma fac niste bani ma deranjeaza extrem de tare ca la furat stiu cine si urmeaza sa intre in puscarie si am aranjat cu cineva sa ii aleaga niste colegii buni dar politia nu misca un deget urmeaza sa ma duc la comandant oricum am vreo 4 martori...

| lau23 explică (pentru KodrutZ):

De unde sa iau niste baieti cu cefe late si ce crezi ca vine vrunu pe 50 lei fara 4-5 milioane nu prea cred

| KodrutZ a răspuns (pentru lau23):

Mdah, asta e problema. Daca telefonul era cu adevarat important, merita. Asa, ala ramine cu telefonul, intra la pirnaie, sta acolo pe banii nostri... Romania!

| lau23 explică (pentru KodrutZ):

Stai calm ca daca intra nu stiu cum mai iese si telefonul tot il gasesc l-am localizat de mai multe ori pana acum

| KodrutZ a răspuns (pentru lau23):

Da, desigur, dar buba e cu temeiul legal pentru a intra in posesia lui din nou. Cu putin noroc, gasesti unul intelegator care sa ti-l dea inapoi. Oricum, pentru ca totul sa fie OK ar trebui sa ai si Politia cu tine...

| lau23 explică (pentru KodrutZ):

Normal mereu am plecat cu politia am fost acasa la un tigan borat si a zis ca nu a cumparat nici un telefon nu nimic peste cateva zile ne-am dus again deoarece faptasul a recunoscut fapta si acum cioara e plecata in Anglia. nu il mai recuperez asta e nu ma face pe mine 10 milioane ala intra in puscarie oricum aia ma intereseaza momentan sa plateasca pentru fapta comisa

| AliLina2 a răspuns:

Iti spun eu ce poti face..nimic..ala probabil ca l-a bagat la amanet..sau daca vrei te poti duce pe la cateva amanete din zona si sa te uiti daca nu e la vanzare. politia oricum e degeaba.ii doare pe aia in fund de telefonul tau. du-te la amaneturi de telefoane..alta cale nu vad.ti-am zis ce cred eu despre politie.

| Pantick a răspuns (pentru AliLina2):

Cam asa ceva... dar daca telefonul e cumparat nou. poti atasa la plangere si o copie dupa contractul de cumparare. daca nici atunci nu fac nimic. dai in judecata laughing) ca merita

| lau23 explică (pentru AliLina2):

L-am localizat prin telefon am fost la ala si bineteles era tigan care avea telefonul si seful de post din zona aia ii lua aprarea asa ca n-am facut nimic

| AliLina2 a răspuns:

Auzi,am uitat sa iti zic, daca iti recunosti telefonul pe la vreun amanet, roag-o pe casiera sa iti dea datele aluia care l-a bagat in amanet.