| Cosmin420 a întrebat:

Tocmai ce am primit o amenda pebtru parcare neregulamentara, stiu ca am dreptul sa o platesc in 15 zile. Întrebarea este, calendaristice sau lucratoare? Tin sa mentionez ca am dat si un "search" pe google si sunt articole cu pareri impartite. Multumesc!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este vorba de zile calendaristice. Daca termenul se implineste intr-o zi nelucratoare (sambata, duminica ori o sarbatoare legala) termenul se prelungeste pana in prima zi lucratoare.

2 răspunsuri:
| HaiCaDa a răspuns:

Din câte știu lucrătoare. Asta mi s-a zis când am primit amenda pentru viteza.

| oz_1736 a răspuns:

As spune calendaristice, ca nu ti-a dat concediu. Iti dai seama ce inseamna sa-ti suspende permisul 90 de zile... lucratoare