| SpikeSpigel a întrebat:

Salut tp, am o masina de la taica miu mostenire. Am asigurare si rovinieta dar n am itp. Aseara s-a crapat parbrizul ca n am stergatorul pasager si a trantit metalul in parbiz, deci s-a crapat.
Este o crapatura cat fundul unei sticle de apa la 2.5L

Cum pot schimba parbrizul avand in vedere ca n am itp.

Imi trebuie ITP ca sa l schimb?

Răspuns Câştigător
andreia67
| andreia67 a răspuns:

Nu te intreaba nimeni de ITP ca sa schimbi un parbriz. Probleme poti avea doar daca te opreste politia in trafic si constata ca nu ai ITP valabil. Vezi ca sunt firme de parbrize care ti-l schimba si la tine in parcare. Dupa aia mergi la o statie ITP in apropiere si iti faci ITP-ul.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

N-ai nevoie de ITP ca sa schimbi parbrizul, doar ca nu poti circula fara ITP, risti sa te prinda si sa fii amendat, asa ca va trebui sa schimbi parbrizul la locul unde tii masina.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu are nicio treaba ITP ul cu schimbatul parbrizului, doar ca trebuie sa duci masina pe platforma pana la un service care face operatiunea asta