| blackzone93 a întrebat:

acum 2 luni am lovit un semafor cu masina si am plecat si abia acum am primit telefon de la politie ca voi primi un proces verbal prin poștă, ce pot pați?

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Platesti ce ai stricat. Trebuia sa mergi la Politie si sa declari atunci ce ai facut. Sau aveai ceva la bord de nu ai facut-o?
De obicei Politia vine acasa sau iti trimite procesul verbal.
Esti sigur ca telefonul era de la Politie?

| blackzone93 explică (pentru darrio2007):

Dădeam cu spatele si am impins putin semaforul de pietoni nu baraca care il ține si am zis ca ii in regula si am plecat

| blackzone93 explică (pentru blackzone93):

Ar fi super ok sa il platesc dar mi-e teamă sa nu fie ceva mai grav

| anonim_4396 a răspuns (pentru blackzone93):

Păi e distrugere conform CP

| blackzone93 explică (pentru anonim_4396):

Pai ar fi ok sa ma puna sa platesc si gata ca am inteles ca se poate ajunge si in instanță

| anonim_4396 a răspuns (pentru blackzone93):

Păi tocmai, conform codului penal e distrugere

| blackzone93 explică (pentru anonim_4396):

Păi si de ce mi s-a spus că mi se suspenda pernisul pentru 90 de zile

| Hammurabi a răspuns:

Probabil te vor pune să plătești daune daca ai avariat semaforul.