| LupulDacic a întrebat:

Acum 2 zile am primit o scrisoare de la Orange cum ca nu mi-am platit abonamentul de 6 luni si am o datorie de 650 de lei. Ideea este ca pe contractul meu scrie ca am minute nelimitate in orice retea timp de o luna(platisem in avans o luna), iar dupa 2 saptamani de la deschiderea contractului mi l-au blocat pe tema ca vorbeam prea mult. Exact, ati citit bine, asta a fost motivul. Suparat fiind nu i-am mai dat atentie si mi-am luat o alta cartela de la Vodafone. Alaltaieri m-am trezit cu porcaria aia de scrisoare cum ca trebuie sa platesc serviciile si o paguba de reziliere. Imediat am depus o plangere la Protectia Consumatorui, iar acum astept raspuns. Ce mi se poate intampla? Mentionez ca nu am declarat niciun bun personal(nu am, am 18 ani).

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cel mai rau este sa fii obligat sa platesti abonamentul, dar pentru asta trebuie sa dovedeasca prestarea serviciilor. De asemenea poti fi obligat si la o despagubire pentru reziliere, dar numai daca vor obtine o hotarare judecatoreasca in acest sens.

| nestiy a răspuns:

Du-te la ei cu parintii. ia contractul si fa scandal.