| anonim_4396 a întrebat:

Am achizitionat o masina pe Bulgaria,acum ceva timp in urma,si nu am facut acte cu vanzatorul,nici procura,nu am avut nici o problema la controlul politie! Acum as vrea sa fac actele,dar nu mai dau de proprietar,ce as putea sa fac sa inmatriculez masina pe numele meu, sau sa obtin, un act deoveditor ca masina este a mea! Multumesc!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ai putea incerca cu o declaratie pe proprie raspundere, autentificata de un notar public, in care declari ca ai cumparat legal masina si aceasta nu este furata, dar nu ai facut contractul de vanzare-cumparare la acea data si acum nu mai gasesti proprietarul.

1 răspuns:
| MariusBMM a răspuns:

Si daca as face aceasta declaratie pe propria raspundere, as putea sa ies cu masina din tara? Sau mai trebuie vreo procura, ceva?!