| Den1597 a întrebat:

Am apelat si eu la ceva servicii Foto-Video pentru nunta. Axilon Production se numeste comoania. Mi s-a spus ca trebuie sa semnez contractul, fara a plati un avans. Totul ok pana acum. Mi-a dat contractul pe care l-am citit cu mare atentie. In contract am gasit o informatie cu care nu sunt in totalitate de acord. Deci el va veni la nunta si va face tot ce trebuie facut, dupa care eu ii dau banii, imediat ce s-a terminat nunta, iar peste o luna voi primi si eu materialele foto-video. Mie mi se pare ciudat ca ii dau toti banii si apoi primesc si eu peste o luna materialele, daca nu le primesc sau daca le primesc la o calitate mai slaba? Ce pot face? Ce spune legea?
Multumesc!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Legea spune ca un contract se negociaza, asa ca, daca nu esti de acord cu acea prevedere, poti negocia sa nu dai toata suma ci doar o parte, de ex. jumatate din suma.
Daca ajungeti la un acord veti incheia contractul, daca nu ajungeti vei cauta alta firma.

3 răspunsuri:
| mudokins78 a răspuns:

Aici nu mai e cazul de lege. Sper ca sti de termeni si coditii la telefoane? E! cam asa si cu firma respectiva.
nu iti face probleme, dureaza o luna aproximativ din cauza montajlui.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu primesti il poti actiona in instanta.