| Lindik01 a întrebat:

Am avut parte de un necaz recent. Mi-am luat teapa prin posta romana de 300 ron. Un tip trebuia sa-mi trimita niște adidasi si dupa ce ca am negociat mult cu el pana sa mi-i lase la 300, cand sa ajung acasa cu coletul, găsesc o pereche de bocanci uzati si murdari care in stare noua erau 70 de lei pe internet, deci pe acestia sigur ii găseai prin targ cu circa 20 de lei. Singurele informații pe care le am cu privire la tâlhar sunt numele lui si orasul in care locuiește. Ii este cunoscut si contul de Instagram, dar nu cred ca-i de mare folos. După ce m-am informat, am aflat ca mai sunt câțiva baieti care și-au luat teapa de la el. Coletul de la posta nu mai este in posesia mea, l-am dus inapoi la posta si am impresia ca i l-au trimis individului, deci in ce privește coletul, nu pot dovedi teapa, doar mesajele cu el de pe un cont ce l-a șters si cu celelalte victime il mai pot incrimina. Avand in vedere suma pierduta, dovezile și informațiile legate de el, credeți ca merita sa merg la secția de politie si sa depun o plângere? Mi-as mai putea recupera banii?

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ai achitat TP.
De acum poti depune plangere sau poti sa plangi singur - rezultatul e aproape la fel.
Chiar astazi a aparut la stiri ca, si cei din SUA a luat niste tepi uriase, comandand "echipamente pentru COVID":
https://www.hotnews.ro/......pitale.htm

| darrio2007 a răspuns:

Poate asta te pune pe ganduri ca sa nu mai cumperi de la persoane straine.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Merita sa depui plangere, da sa nu iti faci sperante mari

| JicaContra a răspuns:

Plangere la politie, e singurul lucru pe care poti sa il faci!

| Dana1999 a răspuns:

Plângere la poliție sau ii poti trimite citatie acasa ca sa l sperii dar cu greu poti dovedi toate acestea.