| anonim_4396 a întrebat:

Am cumpărat un sticker "NFR" cred ca stiti despre ce e vorba. Și l-am pus pe luneta mașini (Golf 4) in dreapta sus, are aproape 20cm sticker-ul! E legal? Dacă e nevoie, pun și poza in comentarii.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Https://m.imgur.com/gallery/OTIazGp
Acesta e sticker-ul!
Am văzut ca au mai mulți puse stickere și nu pățit nimic cu poliția! Eu vreau doar sa fiu sigur ca am voie sa îl țin sau sa îl dau jos!
Nu vreau comentarii negative de ce mi-am pus acest sticker! Vă multumesc!

| Adrian5575 a răspuns:

Art.102.

(1) Constituie contraventii si se sanctioneaza cu amenda prevazuta în clasa a IV-a de sanctiuni urmatoarele fapte savârsite de persoane fizice:

35. aplicarea tratamentelor chimice sau a foliilor, pe parbriz, luneta sau pe geamurile laterale, cu exceptia celor omologate si/sau certificate de catre autoritatea competenta si care sunt marcate corespunzator;

36. aplicarea de afise, reclame publicitare, înscrisuri sau accesorii pe parbriz, luneta sau geamurile laterale care restrâng sau estompeaza vizibilitatea sub limita legal admisa ori împiedica sau diminueaza eficacitatea dispozitivelor de iluminare si semnalizare luminoasa ori citirea numarului de înmatriculare;

| anonim_4396 explică (pentru Adrian5575):

Și care e limita legală?