| MaryusSK2012 a întrebat:

Am depus in vacanta intersemestriala o cerere pentru transfer la un liceul la care ma transfer iar inainte sa o depun am vorbit cu directoarea si mi-a spus ca daca imi schimb profilul imi respinge cererea. Am depus cererea cu profilul la care voiam ( de la mate info la mate info) iar cererea mi-a fost respinsa deoarece s-a mutat o fata din liceul acela de la stiintele naturii pe mate info, fara sa dea diferente(avea o media mai mare dar nu inteleg dc transferul ei a fost aprobat cand trebuia sa dea diferente si directoarea a spus ca respinge ). Este ok daca se transfera un copil de la un profil la altul fara diferente? Ar trebuii sa depun o plangere asupra liceului?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

N-ai de ce sa depui nici o reclamatie. Liceul nu este obligat sa-ti acorde transferul, il aproba doar daca vor si transferul se aproba de CA al liceului, nu numai de director.