| Ionut1231920 a întrebat:

Am facut 18 ani in luna martie si am facut cerere pentru alocatie de stat pentru 18 ani deoarece sunt inca elev si am primit prima alocatie abia luna trecuta, in iunie. In acest moment, sunt in vacanta de vara, in septembrie incep clasa a X II-a si totusi, inca nu am primit alocatia. De obicei venea pe 10-11, cel tarziu 12. Ce este de facut? Luna trecuta am primit-o, luna aceasta de ce nu o primesc?

Răspuns Câştigător
| xSNOW a răspuns:

Cel mai probabil o sa primesti in septembrie cand incepi din nou.
Cel mai bine este sa intrebi la secretariat sa te lamureasca in privinta alocatiei.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca nu o primesti in 2-3 zile intereseaza-te la Agentia pentru Plati si Inspectii Sociale din judetul tau, este singura institutie care poate sa-ti dea un raspuns sigur si corect.