| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU

Am facut un lucru urat si am nevoie de un raspuns.

O fata s-a despartit de mine si am iubit-o mult de tot.

Nu a vrut sa imi spuna motivul despartirii asa ca am apelat la niste prieteni de ai ei.

Le-a spus exact asa "O sa o fac eu sa ii para rau" sau " Deabia astept sa rad si eu la fel cum radea ea de mine impreuna cu voi".

Apoi i-am facut public numarul de telefon si primea telefoane incontinu.

Da stiu cretin, imatur, retardat, idiot. Pur si simplu nu am gandit si acum imi pare rau.

Am fost amenintat ca depune plangere la politie.

Pot patii ceva?

Imi pare nespus de rau acum, dar numai am ce sa fac.

Pot pății ceva din punct de vedere legal?

Scuze dacă am greșit categoria.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu patesti nimic.

| MedionTcO a răspuns:

Sa fim seriosi acum, nu cred ca o fata majora are mintea asta de copil sa faca plangere. Tu chiar crezi ca se va duce la parinti sa spuna ca ai facut tu public numarul ei? In orice caz, daca te duce la politie cel mai rau primesti o amenda, mica.

| Albinuța767 a răspuns:

Da tu nu trebuia să îi dai numărul la necunoscuți. Daca ești major nu știu ce poți păți cred că amendă dacă minor tot amendă. De acum sa nu mai faci așa pentru o fata nu merită te iubește și apoi te lasă și tot tu o pățești. Ai grija și e păcat să ai probleme cu legea la anii tai.

| Anooonimmm21 a răspuns:

Daca ai peste 14 ani cel mai probabil da

| anonim_4396 explică (pentru Anooonimmm21):

Ce a facut ilegal?
De la 14 ani e vorba de raspundere penala, ce fapta penala a savarsit?