| VladVladut19941 a întrebat:

Am o intrebare. Dau funda. Am fost implicat într-o bătaie. Apoi am depus plângere la poliție (eu sunt partea vatamata) precizez ca dosarul este la poliție de 1 an si 5 luni. Iar politia nu vrea să îl trimită în judecată. Mi-au zis ca o sa ma tot cheme până m-oi sătura si o sa imi retrag plângerea. Ce pot sa fac in cazul asta?

9 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu politia trimite in judecata, in cazul expus aceasta o face doar un procuror de la Parchetul de pe langa judecatorie.
Ai 2 posibilitati legale: reclamatie la seful politiei din care face parte politistul sau la Parchet.

| mgtow a răspuns:

Dreptate cu pistolul daca pe bune nu se poate

| Simpatic a răspuns:

Pai si nimeni nu te indreptat catre un avocat? eu zic sa mergi pe parte de judecata, de ce sa faca politia treburi de acestea.In cazul tau as da acel politist in judecata si ai mari sanse sa il dezbraci de haine, pentru ca si el este un infractor se pare...asta daca nu cumva este ceva ce nu ne-ai spus si tu esti cumva agresorul sau ai devenit victima dar tu ai pus ceva la cale si ti-a iesit prost.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum poate da asta asa raspuns:
citez

acum 3 ore | Sofer a răspuns:

Dreptate cu pistolul daca pe bune nu se poate

si sa fie campionul zilei?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai certificat medico legal de la spital, de cand ai luat bataie?

| VladVladut19941 explică (pentru anonim_4396):

Da am...Am luat 16 zile de spitalizare. Tot dosarul e la poliție și nu mi-l da napoi

| SLexuS a răspuns:

Înseamnă că acela are pile, zic și eu.

| Beea012 a răspuns:

În cazul acesta, este posibil ca agresorul să aibă cunoștințe în poliție și nu ai ce să mai faci la acea secție. Încearcă la altă secție de poliție.